Tijekom drugoga  mjeseca starije skupine Dječjeg vrtića Škrljevo provele su nekoliko aktivnosti u sklopu obilježavanja rođenja škrljevskog pjesnika Ljube Pavešića.

Odgojno-obrazovna skupina Sovice (djeca u 4. i 5. godini) likovnim uratcima prikazala je jednu od najpoznatijih pjesmi Ljube Pavešića "Nebuloza". Likovnom ekspresijom izrazili su simbole iz pjesmice: brod, restoran, jedro, sidro, prijatelji, Trsat, a svaka strofa bila je novi poticaj za istraživanje. Odgojno-obrazovna skupina Zebrice (djeca u 6. godini) upoznala se sa poznatom, a kasnije i uglazbljenom pjesmom Ljube Pavešića "Kartulina z Kraljevice" te su crtali motive iz pjesme koji su ih se najviše dojmili.

To je bila divna prilika i poticaj da razvijaju i obogate čakavski dijalekt mjesta u kojem odrastaju te su crtali i pisali nazive stvari u svakodnevnoj upotrebi na čakavskom. Njihovi likovni radovi objavljeni su u e-knjizi Područne škole Škrljevo.

ljubi2