U periodu od 21. do 23. listopada 2021. godine održala se on line konferencija pod nazivom „Pred mojim očima rasteš“ na kojoj su kao predavači/izlagači sudjelovali i djelatnici Dječjeg vrtića Bakar, predstavljajući svoj vrtić kroz primjere dobre prakse te kroz prikaz istraživanja.

Ana Sindičić i Ivana Matovina govorile su na temu „Prirodom do sretnog djetinjstva“ predstavljajući primjer dobre prakse iz Dječjeg vrtića Škrljevo. Silvia Babić, svojim je radom: Dijete – istraživač svoje okoline“, zainteresirala mnoge slušače, dok je Irena Jelenić Aćimović prikazala istraživanje provedeno tijekom prošle pedagoške godine o vrijednostima i važnostima programa za roditelje, kroz temu: Jesu li nam potrebne škole za roditelje?

Dječji vrtić Bakar, svjestan je važnosti profesionalnog rasta svakog djelatnika, stoga ulaže u sve oblike stručnih usavršavanja odgajatelja i članova stručnog tima.