Studeni u Leptirićima prolazi u veselom ozračju.

Djeca su sve samostalnija pri upotrebi pribora za jelo, skidanja cipela/papuča, odlaganja pribora za jelo na kolica nakon konzumacije obroka.

Djeca se potiču na pospremanje igrački na zadano mjesto nakon igre te strpljivost kod čekanja u redu za presvlačenje ili pranje ruku. Potiče se razvoj fine motorike manipulirajući domaćim plastelinom te upotrebljavajući modlice, valjke i plastični pribor. Upoznajemo se s raznim likovnim tehnikama: akvarelom, pastelama, flomasterima, temperama, drvenim bojicama, oslikavajući jesenske plodove, životinje te vremenske prilike.

Uočavamo odnose oblika i veličina „odvrtavanjem“ i „zavrtavanjem“ različitih čepova putem izrađenog poticaja. Volimo stolno-manipulativne poticaje: memory s jesenskim plodovima, tube u bojama u koje ubacujemo pripadajuće loptice, senzorne boce, senzornu ploču, senzorne vrećice.

Proslavili smo Martin veliki, drugi rođendan uz pjesme, ples te tortu od voća poštujući tematiku „zdravog rođendana“. Obilježavamo Međunarodni dan izumitelja pokusom koji uključuje napuhivanje balona kao reakciju na sodu bikarbonu. Često boravimo na vanjskom igralištu potičući razvoj grube motorike skakanjem, provlačenjem, penjanjem, spuštanjem, trčanjem.

Veliki pozdrav od Danijele, Estere i Sanje!