Jesen u Pandicama
Nakon adaptacije i upoznavanja novog prostora, odgajateljica i djece Pandice su krenule u aktivno istraživanje jeseni i jesenskih plodova.
Djeca su upoznala prve likovne tehnike (tempera-otiskivanje prstima) te napravila svoje prve likovne radove. Istraživali su jesenske plodove (kesten, žir, orah, bundeva, jabuka…) svim svojim osjetilima te na svjetlosnom panelu uspoređivali fotografije s realnim plodovima. Tijekom listopada Pandice su obilježile i Dane kruha i jabuka tako što su modelirali plastelinom i istraživali slano tijesto, zamijesili malene kruščiće te isprobali smoothie od jabuka. Mlađa djeca taktilno su istraživala jesenske senzorne kartice, dok su starijoj djeci bile ponuđene stolno-manipulativne igre čiji je cilj bio prepoznavanje osnovnih boja, razvoj okulo-motorne koordinacije (lijepljenje jabuka pomoću čička na stablo) te razvoj fine motorike (prenošenje pompona pincetom).
Budući da je bilo sunčano vrijeme cijeli deseti mjesec iskoristili smo za boravak na vanjskom prostoru gdje su djeca usavršavala prirodne oblike kretanja (hodanje po neravnom terenu, trčanje, penjanje, skakanje), a iskustveno su doživjeli i jesenske radosti (igre lišćem i jesenskim plodovima).
GALERIJA: